KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556124
*
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 21:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 13:13:00
1
1.800 kr
21/3 16:38:22
2
1.100 kr
21/3 16:38:22
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/3 16:58:20
2
1.600 kr
21/3 16:58:20
1
1.700 kr (Budbetjänt)
21/3 20:55:19
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leopold Fare
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 13:13:00 | 1 | 1.800 kr |
| 21/3 16:38:22 | 2 | 1.100 kr |
| 21/3 16:38:22 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 16:58:20 | 2 | 1.600 kr |
| 21/3 16:58:20 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 20:55:19 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



